W przypadku dokonania rezerwacji i nie potwierdzenia jej w dniu przyjazdu do godziny 18:00 rezerwacja traci ważność.

Jak zarezerwować tanie noclegi w Katowicach?

Szukasz taniego noclegu w Katowicach i okolicach, w którym pobyt nie zrujnuje Twojego portfela? Nie martw się – w tym mieście jest naprawdę wiele lokalizacji do wyboru i choć spora część z nich to luksusowe hotele, znajdziesz także hostele w centrum Katowic, w których ceny są poniżej 100 zł za dobę.

A jak znaleźć odpowiednie zakwaterowanie w Katowicach? Możesz przeszukiwać strony internetowych poszczególnych placówek lub szukać ich na serwisach typu booking.com. Ten drugi sposób jest o tyle łatwiejszy, że możesz filtrować wyniki według wybranych kryteriów.

Jeśli rezerwujesz nocleg, zwróć uwagę na to, czy znajduje się w nim całodobowa recepcja oraz jaki jest sposób płatności. Niektóre hostele i hotele wymagają płacenia zaliczki poprzez tradycyjny przelew bankowy lub płatność za pomocą serwisu transakcyjnego. Dopytaj się też, czy na miejscu znajduje się terminal płatniczy, dzięki czemu za pobyt będziesz mógł zapłacić kartą. Ponadto zwykle rezerwacji można dokonywać telefonicznie, poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej poszczególnego hostelu czy poprzez serwis typu booking.com.

Uważaj też na to, że w niektórych miejscach musisz potwierdzić przybycie w tym samym dniu. Jeśli tego nie zrobisz do określonej godziny, rezerwacja przepadnie. Aby o tym nie zapomnieć, możesz ustawić sobie przypomnienie w telefonie lub zaplanować wysłanie sms-a o określonej godzinie (nie każdy smartfon umożliwia taką opcję).

A na co musisz zwrócić uwagę, zanim wybierzesz hostel w Katowicach? Podpowiadamy.

Ceny zakwaterowania w Katowicach

Jeśli chodzi o zakwaterowanie w Katowicach, to rozpiętość cenowa jest naprawdę duża. Ceny za dobę w pokojach jednoosobowych zwykle zaczynają się od 100 zł za dobę, a kończą nawet na… 600 zł! Te ostatnie dotyczą oczywiście obiektów luksusowych, wyposażonych w wiele udogodnień, taki jak salon SPA.

Na cenę wpływa lokalizacja oraz standard pokojów, o czym będziemy jeszcze pisać. Natomiast gdy szukasz ekonomicznego noclegu, zdecyduj się na wygodny hostel w centrum Katowic, w którym ceny są niskie.

Lokalizacja tanich noclegów w Katowicach i okolicach

Nie od dziś wiadomo, że im bliżej centrum miasta lub głównych atrakcji turystycznych, tym ceny za nocleg są droższe. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Można spodziewać się, że ceny za nocleg w Katowicach blisko Spodka, Dworca czy Międzynarodowego Centrum Kongresowego będą wyższe.

A czy da się znaleźć coś taniej? Oczywiście – można sprawdzić ofertę naszego hostelu, który znajduje się przy samym rynku. Stąd będzie można w kilka minut dojść spacerem do najważniejszych i najczęściej odwiedzanych punktów. Dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które odwiedzają Katowice ze względu na organizowane tu wydarzenia kulturalno-rozrywkowe czy sportowe. Trzeba jednak pamiętać, że wtedy nocleg najlepiej jest rezerwować na kilka tygodni przed, ponieważ w innym wypadku może zabraknąć już miejsca.

Jakość/standard tanich pokoi w Katowicach

Jesteśmy przyzwyczajeni, że niższa cena oznacza również niższy standard. Czy tak być musi zawsze? Zdecydowanie nie! Oczywiście, wybierając hotel w Katowicach z tanimi noclegami, nie możesz liczyć na to, że w obiekcie znajdować się będzie basen, sala bilardowa czy pokój gier. Znajdziesz jednak wygodnie, dobrze wyposażone pokoje jedno- oraz kilkuosobowe, które mogą posiadać osobną lub wspólną łazienkę.

Weź jednak pod uwagę, że nie we wszystkich hostelach standardem jest udostępnianie ręczników w cenie wynajmu pokoju, a podróżowanie z nimi sprawia, że bagaż jest cięższy.

A jak można ocenić jakość pokojów? Najlepiej jest oczywiście przeglądać zdjęcia hostelu oraz czytać opinie gości. Te można znaleźć na booking.com, TripAdivsor czy w wizytówce Google. Takie recenzje są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji.

TV/Internet w hostelach w Katowicach

To, na co większość podróżujących zwraca uwagę, to dostęp do bezpłatnego Internetu Wi-Fi. Zwykle w Polsce jest to już standard, nawet w małych pensjonatach tworzonych w prywatnych domach. Natomiast pokoje z telewizorami są zwykle droższe.

Zastanów się jednak, czy naprawdę jest Ci to potrzebne? Szczególnie, że Katowice oferują tyle atrakcji, że na oglądanie telewizji z pewnością braknie Ci czasu. Ewentualnie szukaj takich hosteli, w których telewizor znajduje się w tzw. pokoju wspólnym.

Aneks kuchenny w miejscach noclegowych

Wiele podróżujących uważa, że przewagą hosteli i pensjonatów jest… obecność aneksów kuchennych. Nawet jeśli śniadanie jest w cenie wynajmu pokoju, w takim aneksie można przyrządzić sobie obiad czy kolację. To bardzo ważna opcja dla osób, które chcą oszczędzić i dzięki temu nie muszą stołować się na mieście.

Aneksy kuchenne mogą znajdować się osobno w pokojach gości (te są droższe) lub we wspólnym pomieszczeniu. Są zwykle dobrze wyposażone i znajdują się tam podstawowe akcesoria i sprzęty niezbędne do przygotowania szybkiego posiłku.

Parkingi w centrum Katowic

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że wybierając noclegi w hostelu w Katowicach trudno będzie Ci zaparkować, jeśli poruszasz się własnym samochodem. Parkingów w centrum, a szczególnie przy rynku, nie jest wiele, a zdecydowana większość jest w płatnych w tygodniu w godzinach od 9:00 do 17:00.

Dlatego zastanów się, czy nie lepiej wynająć noclegi przy rynku, skąd będziesz mieć blisko do najważniejszych punktów w mieście. W razie potrzeby możesz też skorzystać z komunikacji miejskiej lub z taksówek, których w tym mieście nie brakuje.


Kontakt przez e-mail

E-mail: info@noclegi-katowice.com.pl
Zachęcamy do kontaktu!


Kontakt telefoniczny

534 722 223
Jesteśmy dla państwa dostępni 24/7h


Spotkaj się z nami

Serdecznie zapraszamy do nas
Rynek 7, 40-003 Katowice