O nas

Trochę historii o nas...

Hostel

Bliskie i tanie noclegi w centrum Katowic, gdzie możesz odpocząć.

Personel

Miły personel oraz porządna obsługa w hostelu w Katowicach zapewnią ci przyjemny pobyt.

Lokalizacja

Nasze pokoje noclegowe znajdują w ścisłym centrum Katowic, blisko Spodka.

Oferta

W Hostelu Rynek 7 w Katowicach oferujemy Państwu 80 miejsc noclegowych w pokojach jedno-, dwu-, trzy-, cztero- i pięcioosobowych w bardzo atrakcyjnych cenach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu usług w niedrogich pokojach w centrum miasta. Zapewniamy sześć łazienek, siedem WC, lobby z telewizją satelitarną, kuchnię z jadalnią, telefon, obsługę kart płatniczych, internet Wi-Fi.

Jeśli szukają Państwo tanich noclegów w Katowicach blisko Spodka, zachęcamy do zapoznania się z cennikiem naszego hostelu oraz do rezerwacji pokoju telefonicznie lub mailowo. U nas znajdą Państwo jedne z najtańszych noclegów w Katowicach.

Lokalizacja
Personel
Wygląd

Regulamin wynajmowania pokoju

§ 1

Pokój wynajmowany jest na doby.
Doba hotelowa trwa od godziny 14.00 do godziny 12.00 dnia następnego.
Gość powinien określić czas pobytu i uregulować należność przy zakwaterowaniu za cały okres.
Jeśli gość nie określił czasu pobytu najmując pokój przyjmuje się, że pokój został wynajęty na jedną dobę.
Życzenie przedłużenia pobytu poza okres wskazany w dniu przybycia, gość powinien zgłosić obsłudze do godz. 10:00 dnia, w którym upływa termin najmu pokoju.
W przypadku dokonania rezerwcji i nie potwierdzenia jej w dniu przyjazdu do godziny 18:00 rezerwacja traci ważność.
Życzenie przedłużenia pobytu uwzględniamy w miarę posiadanych możliwości.
W przypadku rezygnacji w trakcie trwania pobytu, nie zwracamy opłaty za pobyt. Zwrotowi podlega jedynie opłata za wyżywienie.
§ 2

Goście podlegają obowiązkowi meldunkowemu, na podstawie dowodu tożsamości lub paszportu.
Osoby nie zameldowane mogą przebywać w pokoju od godziny 7.00 do 22.00, po uprzednim zgłoszeniu tego faktu obsłudze.
Gość nie może przekazywać pokoju osobom trzecim, nawet jeśli nie upłynął okres, za który uiścił należną opłatę.
Bezwzględny zakaz spożywania alkoholu na terenie obiektu.
§ 3

Świadczymy usługi zgodnie ze swoją kategorią i standardem. W przypadku zastrzeżeń dotyczących jakości usług, prosimy o jak najszybsze zgłaszanie ich obsłudze, co umożliwi nam niezwłoczną reakcję.
§ 4

Na życzenie gości świadczymy nieodpłatnie następujące usługi: udzielanie informacji związanych z pobytem i podróżą, budzenie o wyznaczonej godzinie, przechowywanie bagażu od zameldowanych gości.
§ 5

Cisza nocna obowiązuje od godziny 23:00 do godziny 6:00 rano dnia następnego, z wyjątkiem specjalnych okoliczności, o których gość powinien być powiadomiony podczas rezerwacji pokoju.
Zachowanie gości i osób korzystających z naszych usług nie powinno zakłócać spokojnego pobytu innych gości. Możemy odmówić dalszego świadczenia usług osobie, która narusza tę zasadę.
Możemy odmówić przyjęcia gościa, który podczas poprzedniego pobytu rażąco naruszył regulamin, wyrządzając szkodę w naszym mieniu lub gości albo też w inny sposób zakłócił funkcjonowanie obiektu.
§ 6

Każdorazowo opuszczając pokój gość powinien sprawdzić zamknięcie drzwi.
Przed zdaniem klucza obsługa ma prawo dokonać przeglądu pokoju w obecności gościa.
Gość powinien zawiadomić obsługę o wystąpieniu szkody bezpośrednio po jej stwierdzeniu.
Nie należy przenosić wyposażenia pokoi bez powiadomienia o tym obsługi.
Gość ponosi odpowiedzialność materialną za uszkodzenia i zniszczenie wyposażenia i urządzeń technicznych obiektu powstałe z jego winy lub winy odwiedzających go osób.
Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe zabronione jest używanie w pokojach grzałek, czajników, żelazek elektrycznych i innych podobnych urządzeń nie stanowiących wyposażenia pokoju. W pokojach obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu.

Hostele w Katowicach – gdzie szukać, jak wybrać?

Szukasz niedrogiego spania w Katowicach, ale nie wiesz, co wybrać? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących tego, jak rozpocząć poszukiwania oraz gdzie znajdziesz tanie noclegi w centrum Katowic.

Oczywiście, jednym z najpopularniejszych sposobów na szukanie hostelu jest skorzystanie z wyszukiwarki Google. Tam wystarczy wpisać odpowiednią frazę, np. „tanie noclegi katowice blisko Spodka”, by znaleźć wiele propozycji. Najczęściej w wynikach pojawią się strony internetowych poszczególnych hoteli, pensjonatów i hosteli. Jednak ich przeglądanie i porównywanie może okazać się żmudnym zajęciem. Dlatego mamy dla Ciebie szybsze wyjście – booking.com oraz mapy Google. Jak z nich korzystać?

Najtańsze noclegi w Katowicach na booking.com

Booking.com to obecnie najpopularniejszy w Polsce serwis do wyszukiwania i rezerwowania noclegów. Jak z niego korzystać? Jest to naprawdę proste!

Wystarczy określić, dokąd się wybierasz, w jakim terminie chcesz zarezerwować tani hotel w Katowicach oraz dla ilu osób ma być przeznaczony pokój. Gdy wprowadzisz te dane, uzyskasz listę wyników. Będzie ona bardzo duża, lecz nie martw się – szybko możesz ją zawęzić dzięki dostępności różnych filtrów.

Jednym z najważniejszych jest ten, dotyczący przedziału cenowego. Najniższy obejmuje kwoty od 0 zł do 210 zł za noc. Co ciekawe, możesz znaleźć nawet takie miejsca, w których zapłacisz ponad 850 zł za dobę!

Następnie możesz skorzystać z dodatkowych funkcjonalności i określić, ile gwiazdek ma posiadać miejsce noclegowe, jaka jest forma płatności online, a także zaznaczyć, że szukać hosteli i hoteli wyłącznie z całodobową rezerwacją. Inne, popularne filtry to rodzaj obiektu, zasady rezerwacji, posiłki, udogodnienia obiektu, udogodnienia w pokoju, konfiguracja łóżek, ocena gości czy wyposażenie dla niepełnosprawnych.

Jak widzisz, dzięki booking.com, możesz znaleźć nocleg w hostelu w Katowicach, który jest w pełni dostosowany do Twoich potrzeb. Oczywiście, w tym serwisie znajdziesz również Hostel Rynek 7, który oferuje atrakcyjną lokalizację i wiele dodatkowych usług.

Noclegi blisko Spodka w Katowicach w mapach Google

Mało kto wie o tym, że również dzięki mapom Google można szukać tanich noclegów w Katowicach blisko Spodka. W ten sposób można o wiele łatwiej niż w booking.com znaleźć hostel w konkretnej, wybranej okolicy. A jak to zrobić?

Wystarczy określić, że szukasz hostelu np. w pobliżu rynku w Katowicach. Dzięki temu zobaczysz, jakie są dostępne opcje w tej okolicy. W tym celu szukaj znacznika z ikoną „ludzika” w łóżku.

Po kliknięciu w dany znacznik, uzyskasz najważniejsze informacje na temat tego noclegu. Możesz znaleźć dokładny adres, numer telefonu, a nawet sprawdzić dostępność pokoju czy go zarezerwować. To, jakie dane są tu zamieszczone, zależy od tego, jakie informacje właściciel hostelu uwzględnił w tzw. wizytówkach Google. Przy okazji w ten sposób szybko dowiesz się, gdzie znajdują się najbliższe restauracje, bary oraz atrakcje Katowic.

Tani pokój w Katowicach – na co zwracać uwagę?

Największą popularnością cieszą się noclegi blisko dworca w Katowicach. Zwykle są oblegane, dlatego warto rezerwować je z wyprzedzeniem. A na co zwracać uwagę podczas ich wyboru?

To, co w pierwszej kolejności będzie Cię najbardziej interesować, to cena. Im obiekt jest bliżej centrum, tym zwykle będzie ona wyższa, choć i w tym względzie są wyjątki. W naszym hostelu przy rynku w Katowicach ceny za dobę zaczynają się od 80 zł i są jednymi z najniższych.

Ważne są także udogodnienia. Lepiej wybierać miejsca noclegowe, w którym recepcja jest czynna przez całą dobę. Wtedy nie ma znaczenia, o której godzinie się zakwaterujesz i wymeldujesz, możesz więc być bardziej elastyczny. Następnie musisz zadecydować, czy chcesz pokój z osobną łazienką, czy wspólną. Te pierwsze będą oczywiście droższe, choć wbrew pozorom różnice w cenie nie muszą być tak znaczące.

Darmowy internet Wi-Fi w tanich hotelach w Katowicach to obecnie standard, nie musisz się więc o to martwić. Lepiej dopytać się, czy ręczniki są w cenie wynajmu oraz jak wygląda kuchnia, w której będziesz mógł przygotowywać posiłki.

Lepiej wybierać takie oferty noclegów w Katowicach, które obejmują darmowe śniadanie oraz nielimitowany dostęp do kawy i herbaty. Koniecznie dowiedz się też wcześniej, jakie są warunki rezerwacji i do której godziny trzeba ją potwierdzić, jeśli planujesz przyjazd w niestandardowych godzinach.

Dodatkowe udogodnienia hosteli w Katowicach koło Spodka

Ze względu na to, że Katowice są stolicą województwa śląskiego, stanowią centrum wydarzeń kulturalnych, sportowych i politycznych. A gdy przyjeżdżasz do tego miasta pociągiem czy autobusem, możesz potrzebować środka lokomocji na miejscu.

Najprościej jest oczywiście wypożyczyć samochód, wiąże się to jednak z dodatkowymi poszukiwaniami, formalnościami i koniecznością jego odbioru w miejscu, którego się nie zna. Jednak niektóre hostele w Katowicach koło Spodka, jak nasz, oferują również takie udogodnienia, jak wypożyczenie auta. Do dyspozycji jest wygodny, miejski hatchback, który idealnie nadaje się do jazdy po zatłoczonych uliczkach i nie sprawia problemu podczas parkowania w ciasnych zwykle miejscach. Dzięki temu podróżowanie może być znacznie prostsze.