Wypożycz auto

Oferujemy państwu możliwość wynajmu samochodów w postaci Toyoty Aygo 2018r.
Adres odbioru auta: Katowice  
ul. Rynek 7, Katowice
Koszt: 69 zł (netto, 24h) 1 mc 1400 zł netto, Kaucja: 500 
 

Więcej informacji pod numerem: 534 722 650 lub poniższy formularz kontaktowy:


Wypożyczenie auta w Katowicach

Wielu podróżujących, którzy przyjeżdżają do Katowic, wolą poruszać się komunikacją miejską, taksówkami lub wynajętym samochodem. A co zrobić, aby skorzystać z tej ostatniej opcji? Wybierając noclegi w Hostelu Rynek 7 w Katowicach można skorzystać z możliwości wynajmu auta. Do dyspozycji jest komfortowy samochód miejski, Toyota Aygo, który może zostać wynajęty zarówno na dobę, jak i na miesiąc.

Jakie są tego zalety? Nocując w tym mieście nie trzeba dodatkowo szukać wypożyczalni ani umawiać się na odbiór i zwrot pojazdu w nieznanym sobie miejscu. Wystarczy go zarezerwować wcześniej i zacząć użytkować po zameldowaniu się. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

Aby móc skorzystać z takiej możliwości, trzeba przedstawić dowód osobisty oraz ważne prawo jazdy. Zwykle wypożyczalnie uniemożliwiają korzystanie ze swoich usług osobom, które nie ukończyły jeszcze 19 roku życia. Wynajmującym może być także firma. Wtedy trzeba przedstawić dokumenty z numerem NIP, REGON oraz odpis z CEIDG lub KRS.

Każdorazowo pobierana jest kaucja. Zostanie w całości zwrócona, jeśli samochód nie ulegnie uszkodzeniu. Ważne jest, by przy pierwszych oględzinach zwrócić uwagę na ewentualnie defekty. Co istotne, paliwo nie jest wliczone w cenę wynajmu. W większości przypadków jest tak, że dostaje się zatankowany samochód, lecz należy zwrócić pojazd z uzupełnionym zbiornikiem paliwa.

Parkingi przy hostelu w Katowicach

Jeśli podróżujesz własnym autem lub wypożyczasz go w hostelu w centrum Katowic, musisz wiedzieć, że ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. Ponadto w ścisłym centrum większość nich jest płatnych od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Opłatę za nie można uiścić w parkomacie lub u inkasenta. W drugim przypadku trzeba pamiętać, że obecni są oni na ulicy wyłącznie do 16:30. Opłata za godzinę parkowania wynosi 2 zł.

Nie każdy hostel, tak jak my, udostępnia swoim gościom bezpłatne miejsca postojowe. Można jednak skorzystać z darmowych parkingów przy noclegach w centrum Katowic. Najpopularniejszy z nich znajduje się przy Superjednostce, czyli jednym z największych budynków mieszkalnych w Polsce, który znajduje się przy alei Korfantego, w pobliżu ronda gen. Jerzego Ziętka. Jeśli więc wybrałeś noclegi w hostelu w Katowicach koło Spodka, do bezpłatnego parkingu, który mieści aż 140 samochodów, będziesz mieć zaledwie kilka minut spacerkiem.

Kolejny darmowy parking ze 120 miejscami postojowymi mieści się na pl. Sejmu Śląskiego, trzeba jednak uwzględnić, że auta pozostawiają tam nie tylko pracownicy pobliskich instytucji, ale w roku akademickim również studenci. W weekendy jest on zwykle pusty.

Jeszcze jedną możliwością są parkingi przy Strefie Kultury, czyli niedaleko Spodka, Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego.

Gdy posiadasz zakwaterowanie w Katowicach niedaleko rynku, lecz podróżujesz po całym mieście, warto wiedzieć, że większość parkingów w dalszych dzielnicach jest bezpłatnych. Należy jedynie uważać na miejsca postojowe przeznaczone dla mieszkańców konkretnych ulic – są one w odpowiedni sposób oznaczone.

Komunikacja miejska w Katowicach

Gdy zarezerwujesz noclegi w Katowicach blisko Spodka, nie musisz martwić się o to, jak dobrzeć do najważniejszych atrakcji w mieście. Gdy posiadasz pokój przy rynku, bez problemu dotrzesz do MCK, NOSPR, Spodka czy Muzeum Śląskiego. W Katowicach bardzo dobrze rozbudowana jest też komunikacja miejska.

Możesz skorzystać z linii tramwajowych lub autobusowych, w przypadku których bilet normalny na jedno miasto kosztuje 3,20 zł. Uprawnia on do godzinnego przejazdu. Możesz też wybrać pociąg, którym w szybki i prosty sposób dojedziesz nie tylko do pobliskich miast, ale i na przedmieścia Katowic. To często znacznie szybsze rozwiązanie, zwłaszcza w porach, gdy w Katowicach panują korki.

Co warto zobaczyć w Katowicach i okolicach?

Gdy już wiesz, jak poruszać się po tym mieście, dowiedz się, co warto zobaczyć w Katowicach. Jeśli wybrałeś tanie noclegi w Katowicach blisko dworca, pieszo możesz dojść do najważniejszych punktów, wspominanych już wcześniej. Mowa o Muzeum Śląskim, którego obecna siedziba mieści się na terenach byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”, NOSPRze, Spodku oraz zielonych tarasach umieszczonych na dachu MCK. To jednak nie koniec atrakcji.

Na pograniczu Chorzowa i Katowic mieści się Park Śląski, w którym znajdziesz wesołe miasteczko, ZOO oraz przebudowany Stadion Śląski. Gdy mieszkasz w tanim pokoju w Katowicach, bez problemu dojedziesz tam tramwajem. Inne tereny zielone, które warto odwiedzić, to Dolina Trzech Stawów, gdzie organizowane są największe koncerty oraz Park Kościuszki i Rezerwat Las Murckowski.

Osoby przyjeżdżające do Katowic, chętnie zwiedzają również Nikiszowiec, czyli dzielnicę, która powstała jako osiedle robotnicze dla górników. Są tam pięknie zachowane kamienice z charakterystycznymi, czerwonymi ramami okiennymi. W śląskim klimacie utrzymane są też restauracje, takie jak Śląska Prohibicja, Cafe Byfyj czy kawiarnia Zillmann.